Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  • Agnieszka Osiecka Agnieszka Osiecka
    Recital powstał pod patronatem artystycznym Programu I Polskiego Radia - na kanwie piosenek Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysokiego, Aleksandra Wertyńskiego i Agnieszki Osieckiej.

Ach, Odessa

Koncert największych szlagierów rosyjskich i ukraińskich, rodem z pięknego miasta nad Morzem Czarnym - Odessa. W formie spektaklu muzycznego artyści wprowadzają w atmosferę portu, nadmorskich plaż, ciasnych uliczek, gdzie rządzą poeci, muzycy, marynarze, chuligani i południowe ślicznotki. Piosenki przedstawione z niepowtarzalnym, dwuznacznym odesskim humorem. Bohaterowie tych utworów sami opowiadają o swoim mieście - pieszczotliwie nazywanych przez nich samych - "Odessa, Mama! Perła Morza Czarnego". Utwory zadziorne, tzw. jurne piosenki "wesołego podwórka" ostatnio określane bardzo trafnie jako: szanson rosyjski. Jest tu atmosfera tajemniczej, lirycznej  duszy z jej pragnieniem wolności i miłości.

Występują:
Elena Rutkowska - wokal
Walentyn Dubrowskij - fortepian, akordeon, melodika
Jurij Tokar - gitara, wokal

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec